برگزاری نشست تخصصی نقش زیست فناوری در تامین امنیت غذایی در شرایط کم آبی

نشست تخصصی نقش زیست فناوری در تامین امنیت غذایی در شرایط کم آبی، به همت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با حضور ۲۷۰ شرکت کننده  و ۱۰ سخنران ملی و بین المللی در پژوهشکده فناوری تولیدات گیاهی دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار شد. دکتر محمدی نژاد دبیر برگزاری این همایش با تاکید بر سه کلید واژه، امنیت غذایی، کم آبی و زیست فناوری گفت: امنیت غذایی از مولفه های مهم امنیت ملی است و برای حصول آن تهیه غذای سالم و کافی برای افراد جامعه لازم است. هم در دسترس بودن غذا و هم سالم بودن غذا باید مدنظر باشد. در شرایطی که بحران آب و محدودیت منابع تولید را داریم باید با مدیریت هدفمند و هوشمند تغییر الگوی کشت و بهره برداری بهینه از منابع را با کمک همه فناوری ها از جمله زیست فناوری  اجرا نمود. زیست فناوری که قرار است ۳ درصد بازار بین المللی را در اختیار داشته باشد، در زمینه تامین نهاده های زیستی نظیر سموم و کودهای زیستی، نهال‌های کشت بافت و مهندسی ژنتیک بسیار اثر گذار است.  در مواردی که اصلاح سنتی نمی‌تواند راهگشا باشد  مهندسی ژنتیک، امید بخش تولید ارقام مقاوم است و این فناوری در جهت  تولید ارقام متحمل به کم آبی بسیار تاثیر گذار است.

واتانابه

پروفسور واتانابه استاد ژنتیک و ایمنی زیستی دانشگاه تسوکوبا و رییس مرکز تحقیقات ژنتیک و ایمنی زیستی ژاپن در این نشست افزود: کشاورزی و تولید بهینه داخلی، راه تامین امنیت غذایی در هر کشوری است. وی افزود  در کشور ژاپن حدود ۴۰ درصد پروتئین و ۶۰ درصد کالری وارد می شود و این در حالی است که زیست فناوری کمک شایانی به افزایش بهره وری تولید نموده است. اين استاد برجسته کشور ژاپن به دستاوردهای زیست فناوری در ژاپن در خصوص تامین امنیت غذایی پرداخت.

دکتر میرلوحی استاد دانشگاه صنعتی اصفهان که ديگر سخنران اين نشست تخصصي بود نيز با بيان اينکه یکی از فناوری های زیستی موثر در اصلاح گیاهان مقاوم به خشکی و کم آبی به نژادی مولکولی است، ابراز داشت که در مواردی که به نژادی مولکولی امکان اجرا ندارد ناگزير به استفاده از زیست فناوری و مهندسی ژنتیک هستیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *