اعلام نظر سه آکادمی‌ ملی آمریکا مبنی بر مضر نبودن گیاهان تراریخته برای سلامتی انسان و محیط‌ زیست

اعلام نظر سه آکادمی‌ ملی آمریکا مبنی بر مضر نبودن گیاهان تراریخته برای سلامتی انسان و محیط‌ زیست

مهديه ميرزايي

مرکز فناوريهاي آينده نگر کشاورزي (سیپات)

 

سه آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی ایالات متحده، روز سه‌شنبه ۲۸ اردیبهشت ۹۵ (۱۷ مه ۲۰۱۶)، طی انتشار گزارشی با عنوان “محصولات تراریخته: تجارب و چشم‌اندازها” اعلام نمودند که محصولات اصلاح‌‌شده‌ی ژنتیکی (تراریخته) از لحاظ ایجاد خطر برای سلامتی انسان و محیط زیست، هیچ تفاوتی با گیاهان اصلاح شده‌ی سنتی ندارند. این گزارش، بر اساس نتایج حاصل از یک مطالعه‌ی گسترده که توسط بیش از ۵۰ دانشمند و به مدت ۲ سال انجام شده، تدوین گردیده ‌است. در این مطالعه، از داده‌های حاصل از ۹۰۰ پژوهش انجام شده در حوزه‌ی گیاهان تراریخته از زمان تجاری شدن آنها در سال ۱۹۹۶ و از سایر مقالات چاپ‌شده در مورد گسترش، استفاده و اثرات صفات مهندسی‌شده در گیاهان تراریخته استفاده شده‌است.

نکات کلیدی این گزارش عبارتند از:

  • مطالعات انجام شده بر روی حیوانات و بررسی ترکیب شیمیایی مواد غذایی تراریخته‌ی موجود در بازار نشان می‌دهد که هیچ شاهدي مبني بر اثر متفاوت مصرف محصولات تراریخته بر سلامت انسان در مقايسه با محصولات غیر تراریخته مشابه وجود ندارد.
  • استفاده از محصولات تراریخته مقاوم به حشره یا متحمل در برابر علفکش، تنوع کلی گیاهان و حشرات را در مزارع کاهش نداده است و حتی گاهی اوقات، محصولات مقاوم به حشره باعث افزایش تنوع حشره‌ی هدف شده‌اند.
  • محصولات تراریخته‌ی تجاری موجود مانند سویا، پنبه و ذرت، نتایج اقتصادی مطلوبی برای کشاورزان استفاده‌کننده از آنها به ارمغان آورده‌اند. البته این نتایج بسته به فراوانی آفت، عملیات زراعی و زیرساخت‌های کشاورزی موجود در هر منطقه، متفاوت می‌باشند.
  • محصولات مقاوم به حشره از طریق کاهش مسمومیت حشره‌کش‌ها، برای سلامتی انسان سودمند بوده‌اند.
  • چندین محصول تراریخته‌ی طراحی شده به نفع سلامت انسان، مانند برنج طلايي برای کمک به جلوگیری از نابینایی و مرگ ناشی از کمبود ویتامین آ، در برخی از کشورهای در حال توسعه در حال گسترش می‌باشند.
  • در مواردی که انتقال افقی ژن (انتقال ژن‌ها از یک محصول تراریخته به یک گونه‌ی خویشاوند وحشی) رخ داده‌است، هیچ موردی دال بر اثرات محیطی نامطلوب ناشی از این انتقال وجود ندارد. در کل در این مطالعه، هیچ مدرک مستدلی مبنی بر روابط علت و معلولی بین محصولات تراریخته و مشکلات زیست‌محیطی در بازه زماني ميان‌مدت یافت نشد.
  • در گیاهان تراریخته‌ی مقاوم به حشره به‌دلیل کاهش خسارت آفات گیاهی، خسارت وارد شده به محصول نیز کاهش می‌یابد. در این مطالعه، میزان افزایش در عملکرد سویا، پنبه و ذرت در ایالات متحده در دهه‌های پیش از معرفی محصولات تراریخته و همچنین پس از معرفی آنها مورد ارزیابی قرار گرفت، ولی هیچ مدرکی مبنی بر اینکه این محصولات میزان افزایش در عملکرد را تغییر داده باشند یافت نشد. البته استفاده از تکنولوژی‌های نوظهور در مهندسی ژنتیک می‌تواند میزان افزایش عملکرد در محصولات تراریخته را سرعت بخشد، لذا در این مطالعه به حمایت مالی از توسعه‌ی روش‌های نوین جهت افزایش و تثبیت عملکرد قویاً تأکید شده ‌است.

 

 

توجه: استفاده و انتشار مطالب اين مقاله با ذکر منبع، بلامانع است.

جهت دسترسي به متن کامل گزارش به آدرس‌های ذيل مراجعه فرماييد:

http://www8.nationalacademies.org/onpinews/newsitem.aspx?RecordID=23395

http://www.nap.edu/23395

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *